دسته‌بندی نشده

ایر هاکی چیست ؟

ایر هاکی خانه بازی بچه جون در اراک

ایر هاکی چیست

ایر هاکی یک ورزش رومیزی شبیه به پونگ است که در آن دو بازیکن حریف سعی می کنند روی یک میز با اصطکاک کم به یکدیگر گل بزنند.

با استفاده از دو دیسک دستی (“پتک”) و یک کیسه پلاستیکی سبک وزن.

 میز ایر هاکی دارای لبه های برجسته ای است که به پوک اجازه انعکاس افقی را می دهد و سطح بسیار صاف و لغزنده ای دارد که با تعلیق توپ بر روی بالشتک نازکی از هوای بیرون زده از سوراخ های دریچه ریز ساخته شده در داخل سطح، اصطکاک را بیشتر کاهش می دهد. این امر باعث می‌شود که توپ به راحتی در روی میز با کاهش سرعت حرکت کند، که شبیه‌سازی لغزش روغن‌کاری شده یک توپ هاکی روی یخ روی یک پیست به خوبی صیقلی است، از این رو انتخاب نام بازی به همین دلیل است.

یک میز ایرهاکی معمولی شامل یک سطح بازی صاف و بزرگ است که برای به حداقل رساندن اصطکاک طراحی شده است، یک ریل اطراف برای جلوگیری از خروج پوک و ضربه‌گیرها (پادل‌ها) از میز و شکاف‌هایی در ریل در دو انتهای میز که به عنوان هدف عمل می‌کنند. در انتهای جدول پشت و زیر دروازه ها، معمولاً یک بازگشت پوک وجود دارد. علاوه بر این، میزها معمولاً دارای نوعی ماشین آلات هستند که با هدف کاهش اصطکاک و افزایش سرعت بازی، بالشتکی از هوا را روی سطح بازی از طریق سوراخ‌های کوچک تولید می‌کنند. در برخی از جداول، ماشین آلات به نفع یک سطح صاف میز، معمولا پلاستیکی، به نفع صرفه جویی در هزینه در هزینه های ساخت و نگهداری خودداری می کنند. توجه داشته باشید که این میزها از نظر فنی میزهای هاکی هوایی نیستند، زیرا هیچ هوایی در کار نیست. با این حال، به دلیل شباهت اساسی گیم پلی، هنوز به طور کلی به این شکل شناخته می شوند. همچنین پیک هایی وجود دارند که از باتری و فن برای تولید بالشتک هوای خود استفاده می کنند، اما از آنجایی که مستعد شکستن هستند، معمولاً فقط به عنوان اسباب بازی به بازار عرضه می شوند.

خانه بازی بچه جون نیز این بازی سر گرم کننده را برای بچه های اراکی تهیه کرده که کودکان میتوانند به صورت دو نفره به بازی پرداخته و لذت ببرند 
منبع : ویکی پدیا

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *